מה חדש בישראל - 2021

מה חדש בישראל - 2021

אושרו תקנות מכסות הביצים

30 דצמבר, 2021

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ מיכאל ביטון, אישרה היום את תקנות מכסות הביצים לשנת 2022, לפיהן נקבע כי המכסה הכוללת לייצור ביצי מאכל בישראל בשנה הבאה תעמוד על 3.055 מיליארד ביצים. בעקבות זאת נקבע עוד כי תהייה תוספת של 785 מכסות חדשות בהיקף של חצי מיליון ביצים כל אחת.
החקלאים נסוגו ברגע האחרון והתמיכה חסרת הפשרות של מיכאל ביטון יו"ר ועדת הכלכלה התאיידה. הח"כים שהתבטאו בחריפות שלא יתנו ידם למהלך נעלמו מהישיבה האחרונה בה נערכה ההצבעה.
אז מה בדיוק קרה? יש כאן מהלך פוליטי או הסכמות לא ידועות (שאולי התבררו עם הזמן). בל נשכח שתוספת המכסות נתונה להחלטות ועדת המכסות הנשלטת ע"י הלולנים מהגליל, כך שהמילה האחרונה במאבק הקשה טרם נאמרה. מזכיר ארגון המגדלים, מוטי אלקבץ אמר: "אני מרגיש כמו נאנסת וזה אונס פוליטי. אנחנו שותקים כי אנחנו מבינים את האיום אם התקנות לא יעברו. לא חוויתי את זה בחיי, אבל זה לא אני זה 3000 מגדלים, אנשים מבוגרים, חולים שזו כל פרנסתם ואנחנו מצטרפים לקבוצה שנאנסה לראשונה אי פעם בחייה". שמעון ביטון, נציג המגדלים במועצת הלול התבטא באופן חריף כלפי השר בסיום הישיבה ואמר לשר: "תרשום ברזומה שלך אתה קברת את כל מגדלי המטילות במדינת ישראל".