מה חדש בעולם - 2023

מה חדש בעולם - 2023

שתי חברות לתחליפי בשר מפסיקות את פעילותן

17 ספטמבר, 2023

שתי חברות הזנק, שניתמכו היטב ע"י יזמים עסקיים החליטו להפסיק את פעילותן, עקב ירידה בביקוש לתחליפי בשר.שתי החברות הן Hooray Foods ו- Nowadays, שמקום מושבן בסן פרנסיסקו.
Hooray Foods השיקה לפני שלוש שנים רצועות על בסיס צמחי שפותחו כדי להידמות לבייקון (קותלי חזיר). בינואר האחרון Hooray Foods השיקה קמפיין מימון המונים במטרה לגייס 500,000 דולר כדי להרחיב את ההפצה ולהאיץ את המחקר והפיתוח במטרה להרחיב את קו המוצרים שלה. באותה עת, המוצר נמכר ביותר מ-1,000 חנויות, כולל Whole Foods Market בפריסה ארצית. החברה החליטה להפסיק את פעילותה מסיבות כלכליות.
Nowadays, השיקה לפני שנתיים את ה"נאגטס הצמחי" כתחליף למוצר על בסיס בשר עוף ובתכנון היה להרחיב את מגוון התחליפים. גם Nowdays החליטה להפסיק את פעילותה. 
מכירות תחליפי הבשר מן הצומח הגיעו לשיא בשנת 2020, אבל מתברר שפחות ממחצית מהאמריקאים שניסו את המוצרים האלה חזרו לרכוש אותם בשנית. מחקר של 84.51º (עוסקת במחקרי שוק), בשיתוף עם האגודה למזון מבוסס צמחים, מצא שטעם, מרקם ואיכות לא עמדו בציפיות לחלופות בשר מהצומח.
כנראה שעדיין צפויה עוד דרך, כדי להפוך תחליפים אלה למוצרים במחיר וטעם תחרותיים למוצרי בשר, באופן שנתח הצרכנים יגדל באופן משמעותי ויכלול לא רק את הצמחונים והטבעונים אלא אף את אוכלי הבשר.