מה חדש בישראל - 2022

מה חדש בישראל - 2022

פרופ' יורם וייסמן הלך לעולמו

5 אוקטובר, 2022

פרופ' יורם וייסמן הלך לעולמו והוא בן 86. וייסמן למד רפואה וטרינרית בהולנד. את הדוקטורט עשה בתחום מחלת הקוקצידיוסיס בעופות. עם חזרתו ארצה השתלב בחטיבה לפרזיטולוגיה במכון הווטרינרי, בניהולו של פרופסור א. פיפנו. אחרי מספר שנים, עבר לחטיבה למחלות עופות ודגים וניהל אותה עד פרישתו לגמלאות.
יורם ניהל תקשורת צמודה לפעילות בשדה, תמך וקידם מחקר מעשי בחטיבה. עם הקמת בית הספר לווטרינריה יורם וייסמן הקים את התשתית ללימודי רפואת עופות ועמד בראש החוג, כאשר במעמד זה שילב מרצים גם מתחום רפואת האדם. במשך שנות עבודתו פירסם מאמרים ומחקרים רבים והיה שותף לעבודות רבות עם חוקרים בחטיבה לעופות ודגים. יורם החדיר וקידם את שיטות העבודה המולקולריות בחטיבה למחלות עופות, שילב את פעילות החטיבה בתכניות מחקר בינלאומיות (כמו ברונכיטיס מדבקת, מיקופלסמה) ומיצב את החטיבה כגוף מקצועי חשוב באבחון ומחקר מחלות שאתיות, נגיף הבורנה, קדחת הנילוס המערבי, כלמידיה ועוד. יורם וייסמן היה מעורב מאד באבחון "מחלת ההודים" בישראל, על כך הוענק לו הפרס על שם ד"ר עודד פלסר ז''ל. בשנה האחרונה לעבודתו קיבל את פרס קמרון על מפעל חיים. עם פרישתו לגמלאות, חזר למשק בסתריה שם התגורר והקפיד לשמור על קשר ולהתעדכן לגבי הקורה בענף.
יורם תמך רבות בקליטתם של רופאים וטרינרים צעירים שנכנסו לתחום רפואת העופות. נזכור אותו תמיד בזכות החיוך, נעימותו ולחיצת היד שבעוצמתה לא היה לו שני.
יהי זכרו ברוך!

(תודות לד"ר פוקמונסקי)