מה חדש בעולם - 2020

מה חדש בעולם - 2020

ארה"ב: מחיר ביצי מאכל וקורונה

28 מרץ, 2020 מחיר ביצי המאכל בארה"ב קפץ פי 3 תוך פחות מחודש ימים בעקבות 'היסטריית הקורונה'.
מכירות ביצי המאכל עלו בשבוע האחרון ב-86% וב-29% ב-3 השבועות האחרונים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.
המחיר הסיטונאי לתריסר ביצים זינק לשיא של 3.09 דולר, לעומת 1.03 דולר בתחילת החודש. מידע נוסף

מה קורה כאשר "שריר ירוק" מגיע לצרכן?

6 מרץ, 2020 התופעה של שריר ירוק, ידועה ומוכרת ולמרות ששיעוריה בשלוחת הפטם נמוכים, הפגיעה החזותית והאיכותית בבשר חזה העוף היא קשה ונדייק אפילו אם נאמר דוחה!
כאשר בשר העוף עובר פירוק במשחטה או במפעל מזון, ניתן לאתר את הבשר הפסול, אך כאשר העוף נמכר בשלמותו הבשר הפגום יכול להגיע לצרכן ואז המופע הנגלה לעיניו הוא מאד מאד לא נעים.
אירוע מסוג זה מדווח בימים אלה ע"י צרכנים, שרכשו בשר עוף מ-4 רשתות מזון שונות בבריטניה: (Tesco, Sainsbury's, Asda and Morrisons). בימינו אנו, פרק הזמן מחשיפת האירוע ע"י הצרכן ועד להפצת התמונות ה"לא נעימות" ברשתות החברתיות, קצר מאד (ראה תמונה מטה). הנזק התדמיתי לרשתות השיווק ולענף הוא עצום. מידע נוסף

קנדה: הצעת חוק - כניסה למשק חקלאי ללא היתר תהווה עבירה

28 פברואר, 2020 אם הצעת החוק המבססת את הצורך על "בטיחות ביולוגית" תאושר, כניסה למשק חקלאי או למפעלי מזון ללא היתר או סמכות כדין תהווה הפרה של חוק בריאות בעלי חיים.
הטיעונים הם פגיעה בבטיחות הביולוגית. מידע נוסף

אוקראינה הופכת ליצואנית מרכזית של בשר עוף לאיחוד האירופאי

28 פברואר, 2020 בשנת 2019, אוקראינה הגדילה את יצוא בשר העופות לאיחוד האירופי ב -8.6% בשנה ל-134,260 טון, והפכה לאחת משלושת ספקי בשר העוף הגדולים למדינות האיחוד האירופאי. רק ברזיל ותאילנד, ניצבות בנתוני 2019 לפני אוקראינה לאחר שיצאו 313,600 ו -308,600 טון בשר עוף בהתאמה. מידע נוסף

ארה"ב: חותם חדש לקידום ביצי המאכל

22 פברואר, 2020 הצרכן מעוניין לדעת מה בדיוק הוא צורך. סימוני המזון המופיעים לאחרונה על גבי מוצרים שונים בישראל, מדגיש היטב את המודעות הצרכנית לנושא.
בארה"ב, מועצת יצרני ביצי המאכל (AEB), החדירה חותם/סימול ע"ג מוצרים ותפריטים במסעדות המאשר מוצרים שיוצרו עם "ביצים אמיתיות". החותם מגביר את אמון הצרכן במוצר, ומשפיע באופן חיובי על החלטת הרכישה. מידע נוסף

סין: פתיחת שערי היבוא לתוצרי עופות מארה"ב

17 פברואר, 2020 סין אישרה יבוא של כל תוצרי עופות כולל עופות רבייה מארה"ב.
האישור מהווה אות "חזרה לשגרה" לאחר האיסור שהוטל על יבוא זה מארה"ב מאז 2015 (התפרצות שפעת העופות בארה"ב). יבוא עופות חיים מארה"ב לסין בשנת 2013 עמד על היקף השווה ל-38.7 מיליון דולר.
המשמעות היא גדולה לחברות הרבייה Aviagen ו- Cobb אשר דלתות סין היו סגורות בפניהן מאז 2015. מידע נוסף

צרפת: איסור המתת זכרים קלים בגיל יום

3 פברואר, 2020 צרפת תאסור את השמדה של זכרים קלים בגיל יום. החלטה זו תיושם עד סוף שנת 2021. הערכה היא שבתעשיית ביצי המאכל, כ- 7 מיליארד זכרים קלים מושמדים בעולם מידי שנה עם בקיעתם.
גרמניה היתה במדינה הראשונה אשר בשנת 2015 הכריזה על איסור על המתה המונית של זכרים קלים, אולם בית משפט בגרמניה קבע כי הנוהג השנוי במחלוקת יישאר חוקי עד שתפותח טכנולוגיה מתאימה שתוכל לקבוע את מין האפרוח עוד בהיותו עובר.
כיום קיימת טכנולוגיה Seleggt המצליחה לבצע את קביעת מין העובר בעודו בביצה. מידע נוסף

ביצים, כולסטרול ומחלות לב - הויכוח הבלתי נפסק

JAMA March 19, 2019 1 פברואר, 2020 לאורך שנים נמשך הויכוח סביב ביצים, כולסטרול ומחלות לב.
מחקר המתפרסם בימים אלה בכתב העת JAMA סוקר באופן נרחב ומעמיק את הנושא וקובע שצריכת ביצים גבוהה מגבירה את הסיכון למחלות לב וכלי דם ומוות מוקדם.
ביצים הם מקור מרכזי לכולסטרול תזונתי (בעיקר החלמון), כאשר ביצה אחת גדולה מכילה כ- 186 מ"ג כולסטרול. החוקרים מצאו כי צריכה העולה על 300 מ"ג כולסטרול תזונתי ביום, מגבירה את הסיכון למחלות לב ב- 3.2% ואת הסיכון למוות מוקדם ב- 4.4%. מידע נוסף

ברקזיט, ארה"ב וסחר עופות

1 פברואר, 2020 אירופה מתנגדת לשטיפת טבחת עופות בחומרי חיטוי והתנגדות זו מונעת מארה"ב ליצא עופות למדינות האיחוד. פרישתה של בריטניה בימים אלה מהאיחוד האירופאי פותחת בפני ארה"ב הזדמנות הנתקלת בהתנגדות ציבורית.
שגריר ארה"ב בבריטניה, דוחק לאחרונה בבריטים לאשרהכללת עופות בעסקת הסחר עם ארה"ב, לאחר שהסוכנות לאישור תקני מזון בבריטניה, ה-FSA אישרה שטיפה של סלטים (הנמכרים כשטופים) בחומרי חיטוי.
לאחרונה הצהירה השרה Theresa Villiers הממונה על תחום המזון והסביבה שבריטניה לא תאשר יבוא מזון בסטנדרטים פחות מחמירים ממה שנדרש מהיצרנים הבריטים.הסיבה העיקרית שמדינות האיחוד אוסרות על שטיפת הטבחה היא שתהליך זה יש בו כדי למסך תקני הייגינה הנדרשים בשרשרת יצור המזון. מידע נוסף

כנפי עוף וספורט

1 פברואר, 2020 מועצת הלול בארה"ב מפרסמת את נתוני צריכת כנפי העוף הצפויה לקראת מפגש הגמר בליגת הפוטבול האמריקאי. הגמר שיערך ביום ראשון ה-2 בפברואר יפגיש בין הקבוצות קנזס סיטי לסאן פרנסיסקו. על פי נתוני מועצת הלול, האמריקנים יאכלו 1.4 מיליארד כנפי עוף בכל סוף השבוע של הסופרבול, עליה של 2% בהשוואה לשנה הקודמת, דהיינו עליה של 27 מיליון כנפי עוף נוספים. כנפי עוף הפכו זה מזמן למזון המוביל במהלך הסופרבול. מידע נוסף

השקעה בשיווק ביצי מאכל

19 ינואר, 2020 ארגון המגדלים המאוגד ליצור ביצים תחת מותג האיכות Lion Eggs בבריטניה יקצה 1.3 מיליון ליש"ט בפרסום לשנת 2020. המטרה היא להגביר את המודעות וצריכת ביצי המאכל בבריטניה. הקמפיין נקרא: 'WonderEgg’.
לצורך המהלכים השיווקיים גוייסו אנשי ספורט ומדיה חברתית ומתוכננות פעילויות נרחבות בתוכניות בישול ופרסום. מידע נוסף