מה חדש בעולם - 2019

מה חדש בעולם - 2019

תרנגולות פיטום: כמה יעלה ליצרנים ולצרכנים גידול גזע בעל קצב גידול איטי?

19 פברואר, 2019

בארצות הברית גדל הייצור הכולל של עופות וביצים ביותר מ -650% בתקופה שבין 1948 ל 2015. כמעט בו זמנית (1960-2010) מספר גורמים הובילו לירידה במחיר ריאלי של העוף ב -60%. כיום, בשר עוף הוא החלבון הנצרך ביותר. הפטמים, יצרני בשר העוף הנמכרים בסופרמרקטים הם כמעט כולם מגזעים בעלי קצב גידול מהיר, התוצאה היא מחיר אטרקטיבי לצרכן, גם אם בשנים האחרונות הביקורת על ממשק גידול זה גברה. צרכנים ועמותות הפועלות בתחום רווחת בעלי חיים, מודאגים מתנאי הגידול וקצב הגידול המואץ הפוגע לטענתם ברווחת העופות. לחצים אלה הובילו יצרנים וספקי מזון, לבדוק את האפשרות לחזור ולהשתמש בקווים גנטים בעלי קצב גידול איטי יותר. אבל מהן המשמעויות הכלכליות הנובעות מכך?
מחקר שפורסם לאחרונה על ידי חוקרים מאוניברסיטת Purdue ומרילנד בארה"ב השוו נתונים המתייחסים ל -18 שנות פעילות בחוות, הפועלות עם גזעים בעלי קצב גידול איטי (Ranger Classic & Ranger Gold) וגזעים בעלי קצב גידול מהיר (רוס 208 וקוב 500). הגזעים האיטיים מצריכים 54 ימים ו -59 ימים בהתאמה, כדי להגיע למשקל של 2.7 ק"ג, בעוד הגידולים המהירים ביותר נדרשים ל-41 יום כדי להגיע למשקל היעד.
בניתוח כלל הנתונים הכלכליים מתברר שהגזעים בעלי קצב הגידול המהיר הם הרבה יותר רווחיים, כמעט פי-2 בהשוואה לגזעים בעלי קצב הגידול האיטי. המחקר בחן את העלויות לשלושה תרחישים שונים: 
-במקרה הראשון הגידול מתקיים לתקופה קבועה שח זמן (שישה או שבעה שבועות) (A), 
-בשני הגידול נמשך עד השגת יעד המשקל (2.7 ק"ג) (B), 
-בשלישי הגידול מתקיים באופן שימקסם את התשואות (C).
התוצאות מראות כי המרה לחוות עם גזעים איטיים יגדיל את העלויות בכ -12% כאשר היצרנים שואפים למשקל קבוע (B), ב-14% בשיטה C וב -25% במקרה של גידול לתקופה קבועה (A). אבל מה יקרה אם כל התעשייה תעבור לגידול איטי? בתרחישים השונים, המחירים הקמעונאיים של העוף יעלו בין 1.17% ל -2.9%, ואילו המכירות ירדו בין 0.91% ל -1.63%.