מה חדש ישראל - 2019

מה חדש ישראל - 2019

זעקתו של חקלאי

18 יולי, 2019

המאבק של החקלאים הפועלים בשלוחת ההטלה, נגד מה שהם מגדירים כגזרות של השירותים הווטרינרים / משרד החקלאות צובר תאוצה. אנו מביאים כאן כלשונה, זעקה יוצאת דופן של יגאל אלמליח, חקלאי בן למשפחת חקלאים מהמושב ספסופה בצפון המופנית למנכ"ל משרד החקלאות, מנהל השו"ט והרופא הראשי לבריאות העופות.

שלום רב, 
שמי יגאל אלמליח בן מושב ספסופה בצפון.
הארץ רועשת וגועשת וברצוני להשמיע את קול זעקתם של אלפי חקלאים שקולם לא נשמע ולהעניק הצצה למציאות חיינו כאן. אנו מגדלי פרגיות להטלת ביצי מאכל במדינת ישראל מזה קרוב ל-30 שנים, עומדים היום בפני שוקת שבורה ובפני אסון כלכלי שאתם, בחסות ממשלת ישראל ומתוקף תפקידכם, עומדים להמיט עלינו. 
כל הבעיות של לולי ההטלה במדינה מתנקזות כעת לבתי הגידול שלנו בשל האיסור לאכלס לולים ללא רצפות קשיחות. אנו מחזיקים כעת בחוות הגידול מאות אלפי פרגיות (ומעל 1.5 מיליון פרגיות מצרפית) בגילים שונים שיועדו לשיווק ללולנים ברחבי הארץ ושכעת אין להן כתובת או יעד בשל החלטתך החד צדדית. משמעות הנזק הכלכלי שאנו כבר סופגים בכל יום שעובר הינה, עשרות מיליוני שקלים. החלופה היא המשך הפסדי עתק או חיסול המוני של מיליוני בעלי כנף ללא שום הצדקה, שגם הוא יוביל להפסדי עתק. מה עלינו לעשות? להרעיבן? להמיתן? 
אנו מבקשים להתריע בפניכם ובאמצעותכם כבעלי הסמכות במשרד החקלאות, את כל הנוגעים בדבר, כי אין לנו יכולת כלכלית או נפשית להמשיך ולעמוד בסיטואציה הנוכחית בה מפעל חיינו עומד להתמוטט כולו על ראשינו ואין מושיע. עוד אנו מתריעים מפני ההשלכות הרות האסון הנורא המתרגש עלינו. 
לא ירחק היום וחקלאים יציתו את עצמם ברחובות, או אצלכם במסדרונות שמהם מזמן כבר לא רואים את טובי בניה של הארץ הקשה הזו. ביד אחת אתם דוחפים אותם החוצה ובשנייה דוחפים אותם להשקעות חסרות תוחלת בחצר ביתם, שמקורן בגחמות ומאבקי כוח. 
החקלאים מבוגרים ובעיקר עייפים. אין המדובר בדיני ממונות כי אם בדיני נפשות! ועל כן אני מתריע היום.
מר בן אליהו, הרשה לי לצטט: היום הרת עולם "אל תשלח ידך אל הנער", הנח לחקלאות ולחקלאים! הנך נוקט בשרירות ואטימות לב ואין פוצה פה ומצפצף. 
אתם השתגעתם! הלוא אתם אמורים להיות השכפ"ץ שלנו. אנחנו, מגדלי הירקות, הפירות הבקר והצאן, החלב, הביצים והעופות. אנו מאכילים את תושבי המדינה הזו. אמור נא לי, מתי הפכנו לאויב העם? אימתי? החקלאים הם האנשים על הגדרות בצפון, על כביש 90 במזרח. ממטולה, בואך עמק בית שאן ועד אילת. אנו החקלאים בעוטף עזה בנגב ובערבה. בלעדינו אין מדינה! אין גבולות! בלעדינו האדמה תהיה אדמת בור והארץ מדבר צייה. רגבי אדמת הארץ הזו ספוגים בזעתנו ובדמעותינו ועבור חלקנו אף בדמם של טובי בנינו. ע"י מימוש מדיניותך תוכל אולי להיות מנכ"ל מ. החקלאות של תורכיה, ספרד או אוקראינה, רק לא שלנו. במעשיכם ובמחדליכם אתם מפרים הפרה יסודית של החוזה הבסיסי בין אזרח למדינתו, זוהי הפקרות והתעמרות שאינן יכולות להימשך עוד ואתם תוחזקו אחראים באופן אישי לאסון המגיע ולא תוכלו לנקות את מצפונכם לעולם! 
אנו דורשים לקיים פגישה בהולה למציאת פתרון מיידי למצוקה הקשה אליה נקלענו, כולנו, בשל אגו ומאבקי כוח ובשל מניעים זרים. זאת, בטרם יקרה משהו שכולנו נצטער עליו.
על החתום: יגאל אלמליח. 
          יהודי – ציוני – ישראלי – אוהב הארץ ואדם