מה חדש בעולם - 2018

מה חדש בעולם - 2018

בשר מעובד וסרטן

29 יולי, 2018

בשבועות האחרונים, אנו נתקלים בפרסום אגרסיבי של "ויגן אקטיב" בדבר הפוטנציאל המסרטן של בשר מעובד.
אז מי זו "ויגן אקטיב" ומה עומד מאחורי הפרסום המשווה בין בשר מעובד, אסבסט וסיגריות כבעלי פוטניאל דומה לגרום לסרטן?
ויגן אקטיב הוא פרויקט המובל ע"י עמותה טבעונית "העמותה למען עתיד טבעוני" שמטרתה להוביל שינוי ולעודד טבעונות באוכלוסיה בישראל.
האם הפרסום נכון, ועל מה הוא בדיוק מבוסס? אזי, כבר באוקטובר 2015, פרסמנו כאן באתר את הודעת ארגון הבריאות העולמי בדבר הקשר בין בשר מעובד וסרטן. ההמולה הראשונית היתה גדולה אבל עד מהרה התגייסו רשויות הבריאות לטובת יצרני המזון וניסו לצמצם את התהודה התקשורתית הראשונית וסיכמו בהמלצות: מומלץ להגביל את כמות הבשר המעובד שצורכים, בעיקר ילדים, ללא יותר מפעם בחודש (נקניקיות, נקניקים, המבורגרים, שניצלים מעובדים ועוד).
מאז הפרסום הראשוני, חיכינו לדו"ח המלא והמפורט של ה-IARC: הרשות הבינלאומית לחקר הסרטן, שהתפרסם לאחרונה
Red Meat and Processed Meat: volume 114.
מהו בשר מעובד?
המושג בשר מעובד כולל כל בשר שעבר שינוי בתהליכי המלחה, אשפרה (שימור), עישון, תסיסה, או תהליכים אחרים כדי לשפר את הטעם או את המרקם ועל מנת לשמר אותו לאורך זמן. הכוונה כאן לא רק לבשר בקר או חזיר אלא גם לבשר כבש, עוף, או הודו. דוגמאות לבשר מעובד: נקניקיות הודו, עוף, בשר כבוש ועוד. 
הסיכון העיקרי הוא סרטן המעי הגס.
מה שאסור לשכוח הוא, שאת הדו"ח לא כתבה עמותת טבעונים, אלא הסמכות הרפואית העליונה בתחום הסרטן ונשאלת השאלה מדוע לא נדרשת אזהרה על מוצרי בשר מעובדים כמו: "צריכת בשר מעובד מגבירה את הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס".
חשבתם שבמשרד הבריאות דואגים לכם? תחשבו על זה שנית.