מה חדש בישראל - 2020

מה חדש בישראל - 2020

זרזי גדילה בישראל - חרפה בהתגלמותה

2 פברואר, 2020

השימוש בזרזי גדילה בישראל היה אמור להיפסק לכל היאוחר ב-1 בינואר 2018, אלא אם התכשירים רשומים כחוק במשרד הבריאות. אבל משרד הבריאות ואגף הרוקחות מנהלים לכאורה משחק כפול וזרזי גדילה ממשיכים להיות מיובאים ולשמש ככאלה בישראל תחת אישור חריג ולמצוא שימוש בהיקפים נרחבים.
כולנו יודעים שלאחר אישור יבוא חריג אין למשרד הבריאות כל פיקוח על השימוש ולמרות זאת הוא ממשיך לאשר יבוא של זרז הגדילה מקסוס.
אישור חריג לתכשיר רפואי, אמור להתקיים במטרה לתת פתרון מקצועי הנדרש בכדי להתמודד עם מחלה הגורמת נזקים לענף. ההתמודדות עם דלקת מעיים נמקית, הנגרמת מחיידק הקלוסטרידיום פרפרינגנס, אינה מחייבת כלל ועיקר שימוש בתכשיר מקסוס - קיימים פתרונות מקצועיים ראויים ואיכותיים והיתר חריג זה משמש בסופו של דבר להמשך שימוש במקסוס כזרז גדילה - הראיה לכך היא במכתב עצמו החתום ע"י אגף הרוקחות "לאחרונה עלה חשש כי נעשה שימוש בתכשיר בניגוד להתוויה האמורה".
הניחוחות העולים מהאישור המצורף מטה, אינם נעימים כלל וכלל. 
ואחר כך עוד יספרו שבשירותים הווטרינרים ובמשרד הבריאות דואגים לבריאות הציבור... מדובר לדעתנו בשערוריה ולכאורה בעקיפה אלגנטית של החלטות מקצועיות הנדרשות לטובת הענף ולטובת בריאות הציבור. ראוי שלמכתב של אגף הרוקחות תצורף חוות הדעת המקצועית על פיה המליצו לאשר באופן חריג שימוש במקסוס בישראל - זה עשוי להיות מביך... 

 

מסמכים מקושרים
לחץ להורדה MX.pdf (389.7 Kb)