מאבקו של האזרח הקטן

מאבקו של האזרח הקטן

'איש קטן גדול'

אוגוסט 2018

רפי דיין, כך קוראים לאיש אשר הקים את חוות 'אורגני-גרין', פנינה חקלאית אורגנית הנראית יותר כמו כפר שוויצרי מאשר חווה חקלאית. חזון נטו, של חקלאות אורגנית בתחום גידולי השדה, ובעלי החיים. לאחרונה, החליט האיש להוסיף למגוון התחומים במקום גם את תחום יצור ביצי המאכל. כאיש שומר חוק, הוא עשה את דרכו בשביל הביורוקרטיה הישראלית. אישורים של השירותים הווטרינרים לגבי המבנה, ופניות מסודרות לגורמים השונים שאמורים לסייע ולאפשר לו לקלוט 500 מטילות בלול חופש מדוגם. 500 מטילות... כחמישית ממכסת המינימום הקיימת היום בישראל.
ואז הוא נתקל בגוף ציבורי שנקרא: 'המועצה לענף הלול' - מועצה חקלאית שדואגת שענף ההטלה בישראל יתקיים בחוסר תחרות, יקבע מי יגדל כמה ומי לא, ומשמרת את המחיר הגבוה של ביצי המאכל ואיכותן הירודה (לפחות בחלק לא מבוטל של הייצור). ההתנהלות הזו, מתקיימת ממשרדי המועצה הממוקמים ברח' קפלן 2 בת"א (אכן, מועצה חקלאית בסנטר של ת"א).
האטימות הביורוקרטית הישראלית, נעקפה הפעם בזכות פירצה שהתקיימה למשך ימים מספר בתחילת 2018 - ימים בהם חוק המכסות לא היה תקף. רפי דיין היה ערני והכניס 500 מטילות ללול שלו בחווה החקלאית, אורגני-גרין. כל פשעו היה שאין לו מכסה. הלול אושר ע"י השו"ט, הפרגיות גדלו בלול פרגיות מאושר, הלהקה שוחררה על פי כל הדרישות הווטרינריות, אך מועצת הלול התעקשה להשמיד את העופות ובעמדתה זו הביאה לדיון ציבורי את נושא מכסות הגידול וחוסר התחרות בענף. לאחר שרפי דיין החליט להאבק בממסד, הנושא הובא לפתחו של בית המשפט העליון ועתה ממתינים להחלטתו. מועצת הלול לקחה צעד אחד לאחור והסכימה שרפי דיין יתרום את ביצי המאכל (ממתי זה עניינה לקבוע האם הביצים ימכרו או ינתנו כתרומה?). 
תהיה החלטת בית המשפט אשר תהיה, מאבקו של האזרח רפי דיין ראוי להערכה, והלול המדוגם שלו יכול להוות דוגמה לאיך מצופה שייצרו ביצי מאכל במדינת ישראל. ראוי שהמערכות המקצועיות בשירותים הווטרינרים יעשו כדי לסייע לחקלאים המשקיעים בהקמת משקים איכותיים ומקצועיים ולא יהפכו לכלי שרת בידי עסקני מועצת הלול.

נתי אלקין

האם המגיפה הבאה תפרוץ מארה"ב? לא בודקים - לא מוצאים איומים חדשים תפנית בעלילה
מידע נוסף
האם ישראל בדרך להיפגע ממחלת הדנגי? המוסר של חברות התרופות דנגי שפעת עופות ותרכיבים שפעת עופות - סיבה לדאגה אי אפשר לרמות כדי לרפא מחלה אפליה בשם ההסכמה שפעת עופות: לחשוב (ולא בהכרח מחוץ לקופסה) טמיפלו ושפעת עופות שחיתות או טפשות? האם נפל דבר בישראל? האם החלטות ה-FDA מבוססות מדע? כלכלה, מגיפה ועוד משהו על דוגמה אישית רווחת המטילות פייזר ותרכיב Covid-19 לא כל המתפרסם, מדע הוא תרכיבי שפעת ואוכלוסיה מבוגרת רפואה ופרטיות אחריות נוברטיס שלוחת ההטלה לאן? שחיתות בפארמה רווחת המטילות תרופה חדשה תוויות מאבקו של האזרח הקטן ילדים ותרכיבים שקיפות צרכנית מומחיות מי אשם? אופן חשיבה יצור מקומי בריאות אחת שפעת עופות ניוקסל פורמלדהיד סלמונלה ותרבות השקר שקיפות רק רציתי לדעת... עוברים למזון כלבים? חקירה אפידמיולוגית עופות ללא אנטיביוטיקה דוברות ואמירת אמת ג'יאהד ומחלת הפוליו איש אינו עומד מעל לחוק שקיפות ופוליו דיאוקסינים השירותים הווטרינרים מועצת הלול כחול-לבן אמינות גבול הבושה