בריאות אחת

בריאות אחת

מדוע אין טעם להגיע לכנס השנתי

מרץ 2017 

מזה מספר שנים מתקיים כנס "בריאות אחת" (או בשמו השנה "רפואה אחת"), המרוכז במשותף ע"י השירותים הווטרינרים ומשרד הבריאות. הכנס הקרוב, יערך ב-15 במרץ. בתחומנו ועוד טרם התקיימו כנסים אלה, הנושא וחשיבותו כדרך ואסטרטגיה עלה במסגרת הכנס השנתי של האגודה למדע עופות בשנת 2012 (על ידי).  - ראה מצגת בנושא.
אם נבחן את הנושאים שהיו במרכז הדיון מאז החלו כנסים אלה, ואת אלה הצפויים לעלות בכנס הקרוב, נראה שהעמידות ושימוש בתכשירים אנטי-מיקרוביאלים מהווים לאורך השנים את מירב ההרצאות, בחוסר איזון מקצועי בולט. ללא ספק מדובר בנושא חשוב, ואחת הבעיות המרכזיות שמטרידות את הרפואה האנושית. מבלי להיכנס לויכוח לגבי התרומה של השימוש הווטרינרי בתכשירים אנטי-מיקרוביאלים לנושא, נשאלת השאלה כיצד עד היום איש לא הצליח לפנות במסגרת הכנסים של "בריאות/רפואה אחת" 20 דק' לדיון במחלת הברוצלוזיס? או סלמונלה בביצי מאכל? 
עלייה של מאות אחוזים בתחלואה בבני אדם מברוצלוזיס, קשר ווטרינרי-בני אדם חד, ישיר וחותך, לא די בהם. זו אחת הסיבות היותר מוצדקות להיעדר מהכנס, אלא אם אתם רואים בהתכנסות זו מפגש חברתי.

העקומה מטה, מרכזת את נתוני משרד הבריאות למקרי ברוצלוזיס מאובחנים בבני אדם בישראל 

Brucellosis

נתי אלקין

האם המגיפה הבאה תפרוץ מארה"ב? לא בודקים - לא מוצאים איומים חדשים תפנית בעלילה
מידע נוסף
האם ישראל בדרך להיפגע ממחלת הדנגי? המוסר של חברות התרופות דנגי שפעת עופות ותרכיבים שפעת עופות - סיבה לדאגה אי אפשר לרמות כדי לרפא מחלה אפליה בשם ההסכמה שפעת עופות: לחשוב (ולא בהכרח מחוץ לקופסה) טמיפלו ושפעת עופות שחיתות או טפשות? האם נפל דבר בישראל? האם החלטות ה-FDA מבוססות מדע? כלכלה, מגיפה ועוד משהו על דוגמה אישית רווחת המטילות פייזר ותרכיב Covid-19 לא כל המתפרסם, מדע הוא תרכיבי שפעת ואוכלוסיה מבוגרת רפואה ופרטיות אחריות נוברטיס שלוחת ההטלה לאן? שחיתות בפארמה רווחת המטילות תרופה חדשה תוויות מאבקו של האזרח הקטן ילדים ותרכיבים שקיפות צרכנית מומחיות מי אשם? אופן חשיבה יצור מקומי בריאות אחת שפעת עופות ניוקסל פורמלדהיד סלמונלה ותרבות השקר שקיפות רק רציתי לדעת... עוברים למזון כלבים? חקירה אפידמיולוגית עופות ללא אנטיביוטיקה דוברות ואמירת אמת ג'יאהד ומחלת הפוליו איש אינו עומד מעל לחוק שקיפות ופוליו דיאוקסינים השירותים הווטרינרים מועצת הלול כחול-לבן אמינות גבול הבושה