שפעת עופות

שפעת עופות

האם הגיע הזמן לחשוב אחרת?

דצמבר 2016 

מזה מספר שנים העולם (וגם אנחנו) מתמודדים עם התפרצויות של מחלת שפעת העופות הנגרמות ע"י נגיף בעל אלימות גבוהה. בשנים האחרונות היקף ההשמדה של עופות, כדרך התמודדות עם הנגיף האלים, מסתכם במאות מיליוני בעלי כנף. לא כאן המקום לסקור את הבעד ונגד ההשמדה כאמצעי להתמודדות עם מחלות מדבקות, אלא להציג את השאלה: האם בשלהי שנת 2016, היכולות המקצועיות, מדעיות מסתכמות בהמתת מיליוני עופות כדרך לביעורה של מחלה מדבקת?
13 שנה העולם מתמודד באופן רצוף עם הנגיף האלים והתוצאה אינה רק אי-הצלחה, אלא הופעה של נגיפים חדשים, אלימים ולעיתים מספר נגיפים יחדיו.
אולי הגיע הזמן לעצור ולחשוב אחרת? 

נתי אלקין

האם המגיפה הבאה תפרוץ מארה"ב? לא בודקים - לא מוצאים איומים חדשים תפנית בעלילה
מידע נוסף
האם ישראל בדרך להיפגע ממחלת הדנגי? המוסר של חברות התרופות דנגי שפעת עופות ותרכיבים שפעת עופות - סיבה לדאגה אי אפשר לרמות כדי לרפא מחלה אפליה בשם ההסכמה שפעת עופות: לחשוב (ולא בהכרח מחוץ לקופסה) טמיפלו ושפעת עופות שחיתות או טפשות? האם נפל דבר בישראל? האם החלטות ה-FDA מבוססות מדע? כלכלה, מגיפה ועוד משהו על דוגמה אישית רווחת המטילות פייזר ותרכיב Covid-19 לא כל המתפרסם, מדע הוא תרכיבי שפעת ואוכלוסיה מבוגרת רפואה ופרטיות אחריות נוברטיס שלוחת ההטלה לאן? שחיתות בפארמה רווחת המטילות תרופה חדשה תוויות מאבקו של האזרח הקטן ילדים ותרכיבים שקיפות צרכנית מומחיות מי אשם? אופן חשיבה יצור מקומי בריאות אחת שפעת עופות ניוקסל פורמלדהיד סלמונלה ותרבות השקר שקיפות רק רציתי לדעת... עוברים למזון כלבים? חקירה אפידמיולוגית עופות ללא אנטיביוטיקה דוברות ואמירת אמת ג'יאהד ומחלת הפוליו איש אינו עומד מעל לחוק שקיפות ופוליו דיאוקסינים השירותים הווטרינרים מועצת הלול כחול-לבן אמינות גבול הבושה