עוברים למזון כלבים?

עוברים למזון כלבים?

ההבדל בין מזון לבני אדם למזון כלבים

5 ינואר 2016

דרישות האגף לפיקוח על מזון לבעלי חיים, - בנושא מזון נא -  Raw Food בהיבט המיקרוביאלי הן:

"0" (אפס) סלמונלה ב- 5 דגימות של 25 גר' כ"א. (תקן דומה קיים בישראל לבשר טחון - ת"י 1188)

אתמול יצא מכתב של האגף לטיב מספוא המתפרסם באתר השירותים הווטרינרים. על פי מכתב זה, בעקבות ממצאים חריגים של מזהמים מיקרוביולוגים מסוג סלמונלה ואנטרובקטריצה במזונות מסוג Raw food  במדינת ישראל, החליט האגף לטיב מספוא להגביר את אמצעי הזהירות ולהוציא הוראת שעה והיא:

התרת שיווק מזון זה לצרכן, בקיום אחד מהתנאים שלהלן:

חלופה א'- בישול המזון על ידי היצרן, טרם שיווקו.

חלופה ב'- בישול המזון על ידי הצרכן (בעליו של בעל החיים המוזן במזון). יצרן שבוחר לפעול ע"פ חלופה ב', מחויב, לסמן את המזון במילים "יש לבשל את המוצר טרם שימוש". הסימון יהיה באותיות מודגשות, בצבע ובגודל שלא יהיה קטן מ-18 נקודות גופן.

בנוסף לכך, הוחלט באגף שמאחר ומדובר במזון עם סיכון גבוה לזיהום, יוגברו הפיקוח והאכיפה על יצרנים והם יחוייבו בביצוע בדיקות מעבדה על בסיס שוטף.

שאלתי היא פשוטה, האם אפשר לבקש החלת דרישות דומות על בשר עוף המיועד לבני אדם ?

נתי אלקין

האם המגיפה הבאה תפרוץ מארה"ב? לא בודקים - לא מוצאים איומים חדשים תפנית בעלילה
מידע נוסף
האם ישראל בדרך להיפגע ממחלת הדנגי? המוסר של חברות התרופות דנגי שפעת עופות ותרכיבים שפעת עופות - סיבה לדאגה אי אפשר לרמות כדי לרפא מחלה אפליה בשם ההסכמה שפעת עופות: לחשוב (ולא בהכרח מחוץ לקופסה) טמיפלו ושפעת עופות שחיתות או טפשות? האם נפל דבר בישראל? האם החלטות ה-FDA מבוססות מדע? כלכלה, מגיפה ועוד משהו על דוגמה אישית רווחת המטילות פייזר ותרכיב Covid-19 לא כל המתפרסם, מדע הוא תרכיבי שפעת ואוכלוסיה מבוגרת רפואה ופרטיות אחריות נוברטיס שלוחת ההטלה לאן? שחיתות בפארמה רווחת המטילות תרופה חדשה תוויות מאבקו של האזרח הקטן ילדים ותרכיבים שקיפות צרכנית מומחיות מי אשם? אופן חשיבה יצור מקומי בריאות אחת שפעת עופות ניוקסל פורמלדהיד סלמונלה ותרבות השקר שקיפות רק רציתי לדעת... עוברים למזון כלבים? חקירה אפידמיולוגית עופות ללא אנטיביוטיקה דוברות ואמירת אמת ג'יאהד ומחלת הפוליו איש אינו עומד מעל לחוק שקיפות ופוליו דיאוקסינים השירותים הווטרינרים מועצת הלול כחול-לבן אמינות גבול הבושה