עופות ללא אנטיביוטיקה

עופות ללא אנטיביוטיקה

עופות ללא אנטיביוטיקה - מה באמת חשוב ?

3 יולי 2015

הוצאת זרזי הגידול האנטיביוטיים וצמצום השימוש בתכשירים אנטי-מיקרוביאלים היא מגמה חשובה בגידול עופות. כל מהלך שיתרום לצמצום התפתחות העמידות של חיידקים לתכשירים אנטי-מיקרוביאלים חייב לזכות בתמיכה של המערכות המקצועיות הפרטיות והציבוריות כאחת.
אבל, מהי באמת התרומה של מהלך המתבצע בנתח שוק מצומצם בענף העופות ? התרומה היא תודעתית בלבד.
השינוי המקומי, עם כל החשיבות שיש לקידום מודעות בקרב המגדלים והציבור, חסר כל ערך, כאשר המדיניות הכוללת אינה משתנה. ההחלטות במידה ואינן כלל ארציות, כפי שהתקבלו במדינות הסקנדינביות בתחילה ובמדינות האיחוד האירופאי לאחר מכן, תרומתן לנושא הכולל שולית.
אז מדוע בכל זאת התעשייה פועלת לקדם את השינוי ? – שיווק ! הדאגה לבריאות הציבור חשובה עשרות מונים בתחום הסלמונלה והקמפילובקטר מאשר גידול ללא אנטיביוטיקה בתחום אזורי מצומצם, שאינו כולל את מלוא היקף הגידול הארצי. 

נתי אלקין

האם המגיפה הבאה תפרוץ מארה"ב? לא בודקים - לא מוצאים איומים חדשים תפנית בעלילה
מידע נוסף
האם ישראל בדרך להיפגע ממחלת הדנגי? המוסר של חברות התרופות דנגי שפעת עופות ותרכיבים שפעת עופות - סיבה לדאגה אי אפשר לרמות כדי לרפא מחלה אפליה בשם ההסכמה שפעת עופות: לחשוב (ולא בהכרח מחוץ לקופסה) טמיפלו ושפעת עופות שחיתות או טפשות? האם נפל דבר בישראל? האם החלטות ה-FDA מבוססות מדע? כלכלה, מגיפה ועוד משהו על דוגמה אישית רווחת המטילות פייזר ותרכיב Covid-19 לא כל המתפרסם, מדע הוא תרכיבי שפעת ואוכלוסיה מבוגרת רפואה ופרטיות אחריות נוברטיס שלוחת ההטלה לאן? שחיתות בפארמה רווחת המטילות תרופה חדשה תוויות מאבקו של האזרח הקטן ילדים ותרכיבים שקיפות צרכנית מומחיות מי אשם? אופן חשיבה יצור מקומי בריאות אחת שפעת עופות ניוקסל פורמלדהיד סלמונלה ותרבות השקר שקיפות רק רציתי לדעת... עוברים למזון כלבים? חקירה אפידמיולוגית עופות ללא אנטיביוטיקה דוברות ואמירת אמת ג'יאהד ומחלת הפוליו איש אינו עומד מעל לחוק שקיפות ופוליו דיאוקסינים השירותים הווטרינרים מועצת הלול כחול-לבן אמינות גבול הבושה