ג'יאהד ומחלת הפוליו

ג'יאהד ומחלת הפוליו

דאעש, ג'יאהד ומחלת הפוליו - הסכנה הרפואית בפאנטיות הדתית איסלמית

27 אוגוסט 2014

ארגון הבריאות העולמי וארגוני בריאות אחרים פועלים זה שנים במטרה להתמודד עם מחלות מדבקות ולקדם תוכניות ביעור נגד מחלות שונות. תוכנית ביעור עולמית נגד מחלת הפוליו החלה בזכות פיתוחו של התרכיב המומת ע"י ד"ר יונה סאלק באמצע שנות ה-50' והתרכיב החי ע"י ד"ר אלברט סאבין בסוף אותו עשור של המאה הקודמת. שני ענקים אלה (יהודים), נתנו בידי המערך הרפואי העולמי כלים להתמודד עם מחלה איומה זו ברחבי העולם כולו. ההישגים בתחום מרשימים והעולם צועד לקראת ביעור מוחלט של המחלה, אבל...
מוקדי מחלה מצויים במדינות כמו ניגריה, פאקיסטן ואפגניסטן וארגוני הבריאות השונים למרות השקעת מאמצים ומשאבים כספיים רבים מתקשים לסיים את ההתמודדות עם מחלה זו בנצחון - מדוע ?
האיסלם הקיצוני עושה כל מאמץ לפגוע בגופים הפועלים לחיסון אותה אוכלוסיה שהם עצמם חלק ממנה. בניגריה, עלו טענות שהמערב מנסה לעקר את הנשים המוסלמיות באמצעות התרכיב, בפאקיסטן מיליציות חמושות של הטאליבן מתנקשות והורגות בצוותי החיסון, אשר חלקם מאוייש ע"י מקומיים ולאחרונה המלחמה בסוריה מונעת גישה וחיסון הילדים כנגד המחלה. הנגיף כידוע, מצוי באזורנו והלחימה בסוריה אינה מאפשרת תגובה דומה לזו שננקטה בישראל ושכנותיה, כך שהנגיף מתפשט במדינה, עוד ועוד מקרים מתגלים, עוד ועוד ילדים משלמים את המחיר. והיא ממשיכה להתפשט... מסוריה הנגיף הגיע לעירק שם מדווחים כבר המקרים הראשונים וארגון דאעש חוטף עובדי בריאות בינלאומיים, עוצר ומוציא להורג עובדי בריאות מקומיים ומונע מעבר של שיירות סיוע רפואי. הקיצוניות הדתית איסלמית מסכנת לא רק את הבטחון האישי של האוכלוסיות מולן היא מתמודדת, אלא גם את הבטחון הבריאותי של העולם.

נתי אלקין

האם ישראל בדרך להיפגע ממחלת הדנגי? המוסר של חברות התרופות דנגי שפעת עופות ותרכיבים