אמינות

אמינות

אמינות המידע

12 אפריל 2011

ב - 7 במרץ פורסמה הודעת דוברות של משרד החקלאות בעקבות התפרצות מחלת שפעת העופות בראש צורים. הידיעה הדגישה ש" אין כל סכנה בצריכה של בשר הודו או עוף...."

פניתי לדוברת המשרד כדלקמן "אני מבקש לציין בפניך שעובדה זו אינה נכונה ואפילו מטעה.

בספרות המדעית, קיים מספר לא מבוטל של עבודות המפרט את יכולת העברת הנגיף לרקמות שונות – חלק גדול מעבודות אלו נעשו על ידי ד"ר Swayne. מאחת מהן אני מצטט לך את המצורף.

 

"HPAI virus can be present in blood, bone and meat of infected poultry, which, if consumed raw, are a potential source of virus for human infections".

 

תגובת הדוברת היתה "כפי שאתה ודאי יודע, הודעותיי לעיתונות מבוססות על מידע מקצועי אותו אני מקבלת מהגורמים המקצועיים השונים במשרד. כמובן שגם המידע בהודעה אותה אתה מצטט אושר על ידי הגורמים המקצועיים הרלוונטיים במשרד, ואף ע"י הגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות".

למרות כל זאת, נמנעו במשרד מלתקן את הידיעה ולאחר בדיקה חוזרת חזרו "אנו חושבים שהניסוח שלנו מדוייק. תודה על תשומת הלב וחג שמח"

אז החלטנו להמנע מהתייחסות לתשובה מתנשאת ופשוט לידע אתכם לגבי הבסיס המקצועי הנכון של הנושא כמו שתמיד אנו עושים באמינות ושקיפות.

נתי אלקין

 

 

האם המגיפה הבאה תפרוץ מארה"ב? לא בודקים - לא מוצאים איומים חדשים תפנית בעלילה
מידע נוסף
האם ישראל בדרך להיפגע ממחלת הדנגי? המוסר של חברות התרופות דנגי שפעת עופות ותרכיבים שפעת עופות - סיבה לדאגה אי אפשר לרמות כדי לרפא מחלה אפליה בשם ההסכמה שפעת עופות: לחשוב (ולא בהכרח מחוץ לקופסה) טמיפלו ושפעת עופות שחיתות או טפשות? האם נפל דבר בישראל? האם החלטות ה-FDA מבוססות מדע? כלכלה, מגיפה ועוד משהו על דוגמה אישית רווחת המטילות פייזר ותרכיב Covid-19 לא כל המתפרסם, מדע הוא תרכיבי שפעת ואוכלוסיה מבוגרת רפואה ופרטיות אחריות נוברטיס שלוחת ההטלה לאן? שחיתות בפארמה רווחת המטילות תרופה חדשה תוויות מאבקו של האזרח הקטן ילדים ותרכיבים שקיפות צרכנית מומחיות מי אשם? אופן חשיבה יצור מקומי בריאות אחת שפעת עופות ניוקסל פורמלדהיד סלמונלה ותרבות השקר שקיפות רק רציתי לדעת... עוברים למזון כלבים? חקירה אפידמיולוגית עופות ללא אנטיביוטיקה דוברות ואמירת אמת ג'יאהד ומחלת הפוליו איש אינו עומד מעל לחוק שקיפות ופוליו דיאוקסינים השירותים הווטרינרים מועצת הלול כחול-לבן אמינות גבול הבושה