שקיפות ופוליו

שקיפות ופוליו

שקיפות ופוליו: משרד הבריאות כדוגמה

23 אוגוסט 2013

בשבועות האחרונים, אנו עדים ל"בהלת הפוליו" בקרב האוכלוסיה במדינת ישראל. משרד הבריאות קבע מדיניות ומקיים אותה בפתיחות תקשורתית ראויה לציון.
משרד הבריאות נקט בדרך של שקיפות מקצועית מלאה כאשר הנתונים זמינים לכלל הציבור. לא מדיניות של כהני דת היודעים מה טוב עבורנו, אלא מענה לכל שאלה בפורומים באינטרנט, ברדיו ובאתר הפייסבוק של המשרד.
אני זוכר שכאשר עם הזיהוי הראשון בדרום, משרד הבריאות החל בתגבור החיסונים בקרב האוכלוסיה, פניתי במייל לפרופ' איתמר גרוטו בשאלה האם המדיניות היא בתרכיב חי או מומת ? – תוך דקות קיבלתי ממנו מענה אישי, קצר, קולע וענייני: "מומת".
ההתמודדות אינה קלה, כאשר מדובר בנושא מאד מקצועי ועל הפרק בריאותם של ילדים רכים הנדרשים להתחסן בתרכיב המכיל "נגיפי פוליו חיים". משרד הבריאות מציג מנהיגות אמיתית ומקצועית הראויה לכל שבח – דוגמה ראויה לחיקוי. יישר כח !

נתי אלקין

האם המגיפה הבאה תפרוץ מארה"ב? לא בודקים - לא מוצאים איומים חדשים תפנית בעלילה
מידע נוסף
האם ישראל בדרך להיפגע ממחלת הדנגי? המוסר של חברות התרופות דנגי שפעת עופות ותרכיבים שפעת עופות - סיבה לדאגה אי אפשר לרמות כדי לרפא מחלה אפליה בשם ההסכמה שפעת עופות: לחשוב (ולא בהכרח מחוץ לקופסה) טמיפלו ושפעת עופות שחיתות או טפשות? האם נפל דבר בישראל? האם החלטות ה-FDA מבוססות מדע? כלכלה, מגיפה ועוד משהו על דוגמה אישית רווחת המטילות פייזר ותרכיב Covid-19 לא כל המתפרסם, מדע הוא תרכיבי שפעת ואוכלוסיה מבוגרת רפואה ופרטיות אחריות נוברטיס שלוחת ההטלה לאן? שחיתות בפארמה רווחת המטילות תרופה חדשה תוויות מאבקו של האזרח הקטן ילדים ותרכיבים שקיפות צרכנית מומחיות מי אשם? אופן חשיבה יצור מקומי בריאות אחת שפעת עופות ניוקסל פורמלדהיד סלמונלה ותרבות השקר שקיפות רק רציתי לדעת... עוברים למזון כלבים? חקירה אפידמיולוגית עופות ללא אנטיביוטיקה דוברות ואמירת אמת ג'יאהד ומחלת הפוליו איש אינו עומד מעל לחוק שקיפות ופוליו דיאוקסינים השירותים הווטרינרים מועצת הלול כחול-לבן אמינות גבול הבושה