סלמונלה ותרבות השקר

סלמונלה ותרבות השקר

סלמונלה ותרבות השקר

אוגוסט 2016 

אירוע הקורנפלקס וחברת תלמה, חשף בשבוע האחרון את האופן בו מתייחסות הרשויות לבריאות הציבור. חקירה עיתונאית עיקשת וחסרת אמון בתשובות שהתקבלו מחברת יוניליוור/תלמה חשפה סיכון בריאותי בהספקת מזון מזוהם לציבור.
אבל אין מדובר באירוע חריג. אנו נחשפים אליו למעשה דרך שגרה, כאשר העיתונות והציבור תופסים את מקום הרשויות בהגנה על בריאות הציבור.
סלמונלה בביצי מאכל ובבשר העוף, קמפילובקטר בבשר העוף, שאריות כימיות בביצי מאכל, אלה הם רק דוגמה לתחומים בהם אנו עוסקים ונתקלים באי-אמירת אמת, בהסתרה ובחוסר עשייה למען בריאות הציבור. בריאות אחת אינה סיסמה ליום עיון משותף של פעם בשנה של השירותים הווטרינרים עם משרד הבריאות, בריאות אחת היא דרך מחשבה ופעולה שמטרתה לקדם מוצרים בטוחים ואיכותיים יחד עם החקלאים ולמען בריאות הציבור.

נתי אלקין

האם המגיפה הבאה תפרוץ מארה"ב? לא בודקים - לא מוצאים איומים חדשים תפנית בעלילה
מידע נוסף
האם ישראל בדרך להיפגע ממחלת הדנגי? המוסר של חברות התרופות דנגי שפעת עופות ותרכיבים שפעת עופות - סיבה לדאגה אי אפשר לרמות כדי לרפא מחלה אפליה בשם ההסכמה שפעת עופות: לחשוב (ולא בהכרח מחוץ לקופסה) טמיפלו ושפעת עופות שחיתות או טפשות? האם נפל דבר בישראל? האם החלטות ה-FDA מבוססות מדע? כלכלה, מגיפה ועוד משהו על דוגמה אישית רווחת המטילות פייזר ותרכיב Covid-19 לא כל המתפרסם, מדע הוא תרכיבי שפעת ואוכלוסיה מבוגרת רפואה ופרטיות אחריות נוברטיס שלוחת ההטלה לאן? שחיתות בפארמה רווחת המטילות תרופה חדשה תוויות מאבקו של האזרח הקטן ילדים ותרכיבים שקיפות צרכנית מומחיות מי אשם? אופן חשיבה יצור מקומי בריאות אחת שפעת עופות ניוקסל פורמלדהיד סלמונלה ותרבות השקר שקיפות רק רציתי לדעת... עוברים למזון כלבים? חקירה אפידמיולוגית עופות ללא אנטיביוטיקה דוברות ואמירת אמת ג'יאהד ומחלת הפוליו איש אינו עומד מעל לחוק שקיפות ופוליו דיאוקסינים השירותים הווטרינרים מועצת הלול כחול-לבן אמינות גבול הבושה