מה חדש בעולם - 2023

מה חדש בעולם - 2023

Rabobank: אתגרים העומדים בפני תעשיית העופות

22 מרץ, 2023

הדו"ח האחרון של Rabobank קובע: עלויות הייצור מאיצות את הצורך בחדשנות והתייעלות.
הדו"ח בוחן את האתגרים העומדים בפני תעשיית העופות ומדגיש את חשיבות הטכנולוגיה לשיפור והתייעלות. על פי הדו"ח דרישות הצרכנים משתנות והם מחפשים מוצרים בריאים יותר מגידול בר-קיימא. כשליש מהצרכנים בארה"ב אומרים שקניית בשר ללא אנטיביוטיקה היא חשובה, ו-20% טוענים כי מזון אורגני הוא חשוב. בהתחשב בכך ש-17% מייצור הפטם בארה"ב מופנה לייצוא, הדו"ח מציע ליצרנים לעקוב אחר מגמות צרכניות גם מחוץ לגבולות ארה"ב. על פי כותבי הדו"ח נצפית צמיחה ביצוא החלבון של ארה"ב לדרום מזרח אסיה ולמרכז אמריקה, מכיוון שהביקוש עולה על ההיצע המקומי באזורים אלה.
תקינה בנושא רווחת בעלי החיים, כמו גם דרישות לבטיחות ביולוגית צפויות להעלות את עלויות הייצור. בנוסף קובע הדו"ח שענף העופות מתמודד עם בעיות של ירידה בשיעורי הבקיעה ועלייה בשיעורי התמותה. ככל שהתעשייה צמצמה את השימוש באנטיביוטיקה עלויות הייצור עלו. עוד קובע הדו"ח, שעדיין לא מוצה לחלוטין הפוטנציאל הגנטי בעופות. כותבי הדו"ח מעודדים הטמעת שיפורים טכנולוגים, השקעה בגנטיקה לגידול תנובת הבשר וצמצום טביעת הרגל הסביבתית של התעשייה. כח העבודה ימשיך להוות בעיה מתמשכת עבור ענף העופות ובעיה זו רק תגדל.


Rabobank הוא בנק הולנדי בעל פעילות רב לאומית שבסיסו באוטרכט, הולנד. הוא נוסד כקואופרטיב אשראי כדי לספק מימון לחקלאים ולעסקים חקלאיים. במהלך השנים, הפעילות הורחבה לתחומים נוספים. הבנק פועל היום למעלה מ-40 מדינות והוא נחשב לאחד הגדולים בהולנד.