מה חדש בעולם - 2022

מה חדש בעולם - 2022

ד"ר אגון פיליץ הלך לעולמו

1 ינואר, 2022

ד"ר אגון פיליץ נולד ב-1.10.1932 בחווה חקלאית ב-Seebeck, כפר קטן במחוז Brandenburg בגרמניה. הוריו היו חקלאים.
בקיץ 1951 סיים את בית הספר והחל בהתמחות של 3 שנים כתנאי מוקדם ללימודי חקלאות. ב-28 בפברואר 1953 ברחה המשפחה למערב ברלין (מערב גרמניה). באפריל 1953 הוא מתחיל את לימודי הווטרינריה באוניברסיטה החופשית של ברלין ולאחר מכן, בשנת 1955 העביר את לימודיו לאוניברסיטה לרפואה וטרינרית (Tierärztliche Hochschule) בהנובר שנחשבה אז לאוניברסיטה הטובה ביותר ללימודי הווטרינריה. בשנת 1958 סיים את לימודיו וקיבל את הדוקטורט ב-1959 כאשר התיזה שלו היא בתחום הפרמקולוגיה.
לאחר שנה של התמחות במחלקה לרפואה פנימית בהנובר, פיליץ שומע שחברת לוהמן מ-Cuxhaven מחפשת וטרינרים לתחום העופות. במאי 1959 ד"ר אגון פיליץ מתחיל את עבודתו בלוהמן, והוא מתחיל מסע של 40 שנה בתחום רפואת העופות.
ד"ר פיליץ ליווה את כל ציוני הדרך המרכזיים במחקר ופיתוח של תרכיבי העופות בחברת לוהמן. הוא היה איש מקצוע מהטובים בתחומו ותרם רבות מידיעותיו בענף העופות במדינות רבות בעולם בין היתר לישראל.
הרומן שלו עם ישראל החל בסוף שנות ה-80', כאשר חיידק הסלמונלה אנטריטידיס הפך לבעיה מרכזית במשקי הרביה בישראל. קשריו ההדוקים הן ברמה המקצועית והן החברית עם ד"ר מיכאל מרוז הביאו אותו מספר פעמים לישראל. הוא פעל בין היתר להחדרת התרכיב החי סלמונלה של חברת לוהמן וסייע בנושאים מקצועיים רבים.
בשנת 2005, ד"ר פיליץ נכנס להיכל התהילה של ארגון הרופאים הווטרינרים למחלות עופות העולמי וגם לזה של קבוצת המחקר הווטרינרי בעופות של האיחוד האירופי
ד"ר פיליץ היה איש נעים הליכות שרכש לעצמו חברים רבים ברחבי העולם. איש מקצוע, חוקר מוביל בתחום תרכיבי העופות, הלך לעולמו והוא בן 89.
יהי זכרו ברוך!