מה חדש בישראל - 2022

מה חדש בישראל - 2022

משק הטלה במדינת ישראל - 2022

12 מאי, 2022

שר החקלאות עודד פורר, העלה לטוויטר סרטון שצולם ע"י פקח השירותים הווטרינרים במושב עלמה וממחיש את המציאות הממשקית הקשה בלול מטילות לביצי מאכל בישראל. ביצים ללא קירור, פגרים זרוקים ולול פרוץ לרווחה. מילה אחת בלבד יכולה להגדיר את המציאות ההזויה שלול כזה קיים בשנת 2022 במדינת ישראל - מזעזע!
סרטון אחד ששווה יותר מאלף מילים ומהווה מענה לכל אלה שתמכו במשקים כושלים, מוזנחים המסכנים את בריאות הציבור. מנהיגות חקלאית ראויה, היתה צריכה להוביל ביוזמתה את הפסקת הפעילות של משקים, שאינם מקיימים תנאי גידול נאותים לטובת כלל המגדלים וכבוד הענף - בזיון ו"תחמושת" יעילה לקידום מהלכי משרד החקלאות. מטעמים ברורים, השירותים הווטרינרים הורו על השמדת כל הביצים במקום. מוטי אלקבץ מזכיר הארגון הבין שראוי להגיב ומהר לאירוע ופרסם תגובה בה הוא מצביע על השירותים הווטרינרים כאחראים היות והם אמונים על הפיקוח. על פי מיטב הבנתי, השו"ט הגיעו למקום לא בעקבות תלונה של אלקבץ, ולא בעקבות הרעלת מזון אלא במסגרת עבודתם הפיקוחית על משקי ההטלה במדינת ישראל. מוסיף אלקבץ בתגובתו, "אנו תומכים בהאצת הרפורמה, תוך שהמדינה תעמיד את התקציבים הנדרשים לכך עבור הצלחת המהלך" ונשאלת השאלה, האם הוצאת לול כזה למתחם מחוץ למושב יעשה אותו נקי יותר?
אני זוכר את מוטי אלקבץ יוצא לפני שנים נגד השו"ט (וד"ר שמעון פרק ז"ל) בטענה שאין "לולי זבל" במדינת ישראל ורק לאחרונה תקף בכל הזדמנות את השירותים הווטרינרים ואת ד"ר רם כץ בשל מדיניות השו"ט לשדרוג הענף - ההתנהגות הזו מכונה בשפה העברית "צביעות".

 

עלה בטוויטר של השר עודד פורר (לפי סעיף 27א לזכויות יוצרים)