תרכיבים 2021

תרכיבים 2021

אורגון, ארה"ב: לחסן חורפנים נגד קורונה

7 יוני, 2021

רגישותם של חורפנים (Minks) לנגיף הקורונה דווחה בעקבות בידוד הנגיף ומוטציות חדשות בקרב בעל חיים זה בדנמרק. בעל חיים זה גדל בחוות מסחריות בשל פרוותו. זיהוי הנגיף בקרב חורפנים בדנמרק הובילה להשמדה של מיליוני פרטים. דנמרק היא היצרנית הגדולה בעולם של פרוות חורפנים. מגדלים בה יותר מ-15 מיליון חורפנים, שהם כ-40 אחוז מתעשיית פרוות החורפנים העולמית.
לפני כשבוע ימים פרסם משרד החקלאות במדינת אורגון, ארה"ב צו חרום, על פיו יש חובה לחסן חורפנים כנגד נגיף ה SARS-CoV-2.  באורגון יש 11 חוות גידול לחורפנים ובחורף האחרון דווחה התפרצות של הנגיף באחת החוות.
התרכיב לחיסון חורפנים, הוא של חברת זואטיס. תרכיב זה יוצר בתחילה לחיסון קופים גדולים בגני החיות, בהמשך לכלבים וחתולים והורחב בהתוויתו לחורפנים.
ניסינו ללמוד על התרכיב עצמו של חברת זואטיס וכל שמצאנו הוא אמירה שתרכיב זה מיוצר בדומה לשיטה של חברת Novavax. חברת Novavax פיתחה תרכיב קורונה המבוסס על החדרת הגן המקודד ל-Spike ל-Baculovirus (נגיף המדביק חרקים). הדבקה של תאי חרקים בנגיף מובילה לביטוי של חלבון ה-Spike. החלבונים מופקים מהתאים ומשמשים ליצור התרכיב. ניתן למעשה להגדיר את התרכיב כתרכיב מומת המבוסס על תת-יחידה של הנגיף.

מסמכים מקושרים
לחץ להורדה MinkVac.pdf (30.3 Kb)