חדשות ועדכונים 23'

חדשות ועדכונים 23'

טייסון פודס: חוזרים להשתמש ב'אנטיביוטיקה' בגידול עופות

5 יולי, 2023 ענקית המזון "טייסון פודס" יורדת מייצור מספר מוצרי עופות תחת התווית 'ללא אנטיביוטיקה'. בהודעה רשמית של החברה נמסר כי חברת טייסון פודס חוזרת לשימוש בתכשירים אנטי-מיקרוביאלים שאינם מוגדרים כחשובים בבריאות הציבור לשרשרת יצור העופות שלה.
כוונת החברה היא לחזור להשתמש בתכשירים אנטי-קוקצידיאלים הנקראים יונופורים ומוגדרים כ'אנטיביוטיים'. מידע נוסף

Feed Better: גידול עופות ללא אנטיביוטיקה

26 יוני, 2023 קבוצת Feed Better, היא שם המיתוג החדש של קבוצת צמח שאן.
קבוצת Feed Better (לשעבר צמח שאן) נולדה מהמיזוג של חברת צמח תערובות מעמק הירדן וחברת עוף טוב מעמק המעיינות. האיחוד אפשר אינטגרציה מלאה ושליטה מקצה לקצה בכל שרשרת הייצור לרבות שלב הרבייה, הגידול, ייצור התערובות, העיבוד, ייצור ואריזה, הפצה ישירה ועקיפה, הקמעונאות מהמשק לצלחת.
השם החדש משקף את ליבת העשייה של הקבוצה ומוצריה, ואת הדגש על סטנדרט האיכות הגבוה ביותר של מזון טרי ובר קיימא. מידע נוסף

מחקר: עמידות לתכשירים אנטי-מיקרוביאלים בישראל

Israel Journal of Health Policy Research vol 12, Article no. 18 (2023) 30 אפריל, 2023 במחקר חדש המתפרסם ע"י קבוצת חוקרים ישראליים, ביניהם ד"ר טלי ברמן, שריכזה במשך שנה את תחום השימוש בתכשירים אנטי-מיקרוביאלים במשק החי, במשרד הבריאות, מדווח שישראל טרם פרסמה תוכנית פעולה לאומית להתמודדות עם נושא העמידות לתכשירים אנטי-מיקרוביאלים. כל זאת, למרות ממצאים מדאיגים של חיידקים עמידים בבעלי חיים המייצרים מזון בארץ. המחקר סוקר מספר תכניות לאומיות בתחום זה במטרה לקדם את הנושא במסגרת תכנית פעולה לאומית בישראל. משרד הבריאות הממונה על פי חוק על תחום התרופות במדינת ישראל, אינו מצוי במורכבות ובבעייתיות הקיימת בתחום הווטרינרי ובכלל חסרה גישה, מחשבה, פעולה ועשייה של המערכות הצבוריות לקידום נושאי 'בריאות אחת'. מידע נוסף