מה חדש בעולם - 2019

מה חדש בעולם - 2019

מאבק בבריטניה נגד התרת יבוא בשר עוף שנשטף בכלור מארה"ב

6 מרץ, 2019

עידן הפוסט-ברקזיט, מהווה הזדמנות לשוק האמריקאי לחדור לבריטניה מול מגבלות שהציב בפניהם האיחוד האירופאי. יצרני בשר העוף בארה"ב אינם יכולים לשווק את תוצרתם לאירופה היות ומדינות האיחוד אוסרות שטיפת הטבחה בחומרי חיטוי, כפי שמתקיים בארה"ב (האיסור באירופה הוא משנת 1997). 
החלטת בריטניה לצאת מהאיחוד, יצרה הזדמנות לאמריקאים לנסות ולהיכנס לשוק הבריטי, אבל יש בריטים שאינם ששים לראות תוצרת אמריקאית שעברה חיטוי בכלור, על מדפי רשתות השיווק.
מה שמדאיג את מדינות אירופה אינו הכלור. למעשה, בשנת 2005, דו"ח של ארגון EFSA קבע שאין חשש בריאותי בשטיפת טבחה בתכשירים המשמשים בארה"ב. אז מה הבעיה? ובכן, האירופאים מוטרדים מכך, שהשימוש בחומר חיטוי בסוף התהליך, ממסך פעילות יצרנית ברמת סניטציה נמוכה.
שגריר ארצות הברית בבריטניה, וודי ג'ונסון, נמצא בימים אלה תחת מתקפה בעקבות רצונו לפתוח את השוק הבריטי למגדלי העופות בארה"ב. ג'יי ריינר, מגיש ב-- BBC, בעל טור ב- Observer ומבקר מאסטרשף, אמר כי בריטניה צריכה להסביר לג'ונסון להיכן הוא יכול לדחוף את ה"עוף המוכלר" המשמש כגישה מועדפת של ארה"ב כדי להגן על הצרכנים מפני סלמונלה וקמפילובקטר. 
הדילמה על פי המתנגדים היא בין לדבוק בהנחיות האיחוד האירופי, או להציף את השוק הבריטי במזון אמריקאי באיכות הנמוכה ביותר.