תרכיבים 2018

תרכיבים 2018

איטליה ותרכיבי חיסון

13 יולי, 2018

שינויי שלטון באיטליה, אשר הביאו למינוי שרת בריאות ממפלגת "תנועת חמשת הכוכבים", מובילים לביטול חוק שחייב הורים לחסן את ילדיהם נגד עשר מחלות שונות, כתנאי לקבלתם לבתי-ספר ציבוריים.
איטליה נחשבת מדינה בה בולטת פעילות הארגונים נגד חיסונים. בשנה האחרונה דווחו באיטליה 4,885 מקרי חצבת (מדורגת שניה אחרי רומניה במספר המקרים).
שרת הבריאות האיטלקית, ג'וליה גרילו, היא רופאה במקצועה. הקו אותו היא מובילה הוא יותר הסבר בעד החיסונים, השקעה בהסברה מול הארגונים השוללים חיסונים, אך לא חיסונים בכפייה.
הדעות בנושא המדיניות הנכונה שיש לנקוט בתחום החיסונים חלוקות, ועם כל ההבנה בחשיבות החיסונים לבריאות הציבור קשה להתעלם מכך, שמי שמעוניין להתחסן נגד מחלת החצבת, בעקבות ההתפרצויות הנרחבות המדווחות ממדינות שונות בעולם (כולל ישראל; במחצית הראשונה של השנה, נדבקו במחלה בישראל 126 בני אדם. 62% מהחולים לא חוסנו נגד חצבת, 9% קיבלו מנה אחת בעבר, 5% קיבלו שתי מנות בעבר ונחשבים למחוסנים ו-24% לא ידעו אם חוסנו בעבר) לא יכול לעשות זאת בלי שיחד עם חיסון החצבת הוא יחוסן גם כנגד חזרת ואדמת.
לא יתכן שהשליטה על תכניות החיסון ואלטרנטיביות החיסוניות יהיו בידי חברות הפרמה הגדולות המונעות בין היתר משיקולים כלכליים ותחרות שיווקית.
תארו לכם שכואב לכם הראש והתרופה היחידה שתעמוד לרשותכם כדי להפיגו, יהיה כדור נגד כאבים המשולב עם תכשיר להפחתת כולסטרול ומניעת אלרגיות. תחשבו על זה...