תרכיבים 2017

תרכיבים 2017

סערת תרכיב הדנגי בפיליפינים

9 דצמבר, 2017

עצירת השימוש בתרכיב הדנגי של חברת סנופי-פסטר (Dengvaxia) בפיליפינים, מלווה עתה בחקירת התהליך ובהאשמות הדדיות. נציג ארגון הבריאות העולמי בפיליפינים מיהר להודיע שהארגון לא המליץ על שימוש בתרכיב.
לא מדוייק.
הארגון אישר את השימוש בתרכיב באפריל 2016 והמליץ על השימוש בו באזורים בהם נגיעות המחלה גבוהה.
הרשויות בפיליפינים פנו ליצרנית התרכיב, חברת סנופי-פסטר בדרישה לקבל חזרה את הכסף ששולם לה עבור התרכיב (73 מיליון דולר) ומאיימים בתביעה כנגד החברה.
יש לציין שלמרות אזהרות ברורות שפורסמו ע"י אחד המומחים המובילים בתחום, Scott B. Halstead, אותן הבאנו בפרסום אצלנו באתר במאי שנה זו, ארגון הבריאות העולמי לא מצא לנכון להורות על הפסקת מסע החיסונים הנרחב שנעשה בתרכיב זה בפיליפינים.
בימים אלה מתפרסם מאמר מדעי ב-Journal of Clinical Epidemiology, שבוחן את נתוני הבטיחות שפורסמו במחקר בשנת 2015, שימש בסיס לאישור השימוש בתרכיב של חברת סנופי-פסטר וקידום מסע חיסונים במדינות מתפתחות.
המחקר החדש מצביע על לקויות בניתוח הנתונים.
ה-FDA (של הפיליפינים) הודיע בעקבות הנתונים החדשים לחברת סנופי-פסטר להפסיק את מכירות ושיווק התרכיב.
ההימור בבריאותם של ילדים, חוסר השקיפות ומדיניות 'כהני הדת' בה נוהגים בעלי תפקידים ברשויות הבריאות הם אלה שתורמים ו'מתדלקים' את התנועות המתנגדות לחיסונים. מה שונה פרסום מחקר המציג באופן שגוי נתונים התומכים בתרכיב מסחרי, ממחקרו של Wakefield שפורסם בשנת 1998 (נפסל בהמשך בטענה להטיית נתונים), שמצא לכאורה קשר בן תרכיב MMR לאוטיזם?