מחלות מדבקות בישראל - 2020

מחלות מדבקות בישראל - 2020

בדיקות כייל לדלקת מח וקרומיו של תרנגולי הודו

25 מרץ, 2020 המעבדות של המועצה לענף הלול, פרסמו בימים אלה הודעה על פיה, מאמץ משותף של המכון הווטרינרי והמעבדות לבריאות העוף של המועצה לענף הלול, הביאו לייצור אנטיגן TME (דלקת מח וקרומיו של תרנגולי הודו) לצורך ביצוע בדיקות סרולוגיות (HI).
בנוסף נמסר שבאפריל 2019 הוטמעה במעבדות לבריאות העוף גם שיטת ה- Diva RT PCR (אבחנה מבדלת בין נגיף החיסון לנגיף הפרא). מידע נוסף

אירועי IBH בפטמים

3 מרץ, 2020 בשבועות האחרונים מדווחים מספר אירועי דלקת כבד עם גופיפי הסגר ממשקי פטם שונים.
למרות שהאירועים בדרך כלל קשורים אפידמיולוגית ללהקות רביה מסויימות, אין כל דיווח המרכז את המידע, מספר להקות הרבייה המעורבות, מספר משקי הפטם, היקף האירועים ונתונים מקצועיים אחרים.
עלטה, המתווספת לאירועי ניוקסל נוספים במשקי פטם בצפון. מידע נוסף

אירועי ניוקסל בפטמים

27 פברואר, 2020 בשבועות האחרונים נרשמו מספר אירועי ניוקסל במשקים בצפון הארץ.
בישוב עלמה, בישוב גורן ובעבדון.
אין דיווחים של השירותים הווטרינרים לרופאים הקליניים. אין נתונים לגבי גיל ההתפרצות, אין נתונים לגבי היקף האירוע, אין נתונים לגבי החלטות ההתמודדות במוקד.
מסמנים הסגרים בתכנת המחשב של המועצה לענף הלול וממשיכים הלאה. מידע נוסף

עמידות מרובה לאנטיביוטיקה בקרב תבדידי סלמונלה מעופות בישראל

Environmental Microbiology, 2020 - 22:413-432 9 פברואר, 2020 מחקר המתפרסם בימים אלה בכתב העת Environmental Microbiology, סוקר מאפייני עמידות של תבדידי סלמונלה מעופות בישראל. המחקר מציג קשר חזק במגמות האפידמיולוגיות של 4 זני סלמונלה, אינפנטיס, מינכן, ניופורט ווירכו, בעופות ובבני אדם.
60% מכלל תבדידי הסלמונלה בעופות שנבדקו (133/188), הציגו עמידות מרובה לתכשירים אנטי-מיקרוביאלים (MDR - עמידות מרובה מוגדרת כזו על פיה החיידק הנבדק מציג 3 או יותר עמידויות לתכשירים שונים מקבוצות פרמקולוגיות שונות). העמידות הבולטת ביותר היתה לחומצה נלידיקסית (אינדיקטור לפלואורוקוינולונים) ולטטרציקלינים - 65%, לכל אחד מהם בנפרד. שני תכשירים אלה משמשים בהיקף נרחב בענף העופות. מידע נוסף

H5N8 בציפור בר - אבחון ראשון של הנגיף בשנת 2020 בישראל

31 ינואר, 2020 עיט ניצי ממושדר הועבר ואושפז במתחם הספארי ברמת גן לאחר שנמצא חולה באזור בקעת הירדן (גילגל).
בדיקות מעבדה שנעשו במכון הווטרינרי מצאו כי הוא חיובי לנגיף שפעת עופות H5N8.
מידע נוסף
מחלות מדבקות בעולם - 2020 מחלות מדבקות בישראל - 2020 מחלות מדבקות בעולם - 2019 מחלות מדבקות בישראל - 2019